Čili bar Praha

Čili paprička

O Čili baru


Kožná ulice. Na tohle místo by člověk z rušného Staroměstského náměstí skutečně i kamenem dohodil. A přesto působí velmi nenápadně, rozhodně ne jako místo, kde byste hledali některou z pražských pamětihodností. A vidíte, v čísle 8 můžete najít mnohem víc. Už více než 5 let tady totiž svoje hosty vítá Čili, jeden z nejpohodovějších pražských barů. Tvrzení, že tady můžete najít víc než jen další pražský bar určitě není přehnané. Čili Vás vezme na ochutnávku po karibských plantážích, to když Vám do oka padne jeden z nabízených více než 30 rumů. Chcete-li raději zůstat na starém kontinentu, čekají na Vás plody francouzských vinařů. Jste-li patriot, pak Vám večer může zpříjemnit pivní klasik Bernard. A o kvalitách místních míchaných kokjtelů už si povídají i vrabci u Apolináře. Nemalou měrou ke zdejší dobré náladě přispívá i hudební podkres. Zda z reproduktorů zní funk, groove, acid-jazz či lounge záleží na náladě barmana, ale ta je vždycky výborná. A která ingredience že je v Čili ta nejdůležitější? Není to chilli paprička, jak by se na první pohled mohlo zdát, i když ta dala baru jméno a v různých podobách zde na ni narazíte velmi často. Jsou to lidé. A to jak Ti za barem, tak Ti před ním. Právě díky nim je Čili tak výjimečné. Tak se zastavte.

Historie Čili bárku se začala psát v roce 2005, to když jsme po 3-týdenní rekonstrukci přívitali první hosty a kamarády na místě, kde původně stával CHO-CHO bar.

To, že se náš bar jmenuje tak, jak se jmenuje, není náhoda. Jméno jsme mu, ač je to naše milované a chtěné dítko, nevybrali hned, našlo si nás tak trochu samo. Když jsme jednou nad ránem zrekapitulovali, kolik jsme za poměrně krátkou dobu zkonzumovali chilli papriček a jalapeňos, jak jsme barevně sladili interiér a jaký tvar má vlastně půdorys našeho bárku, bylo jasno a Čili bárek byl na světě. Důkazem toho, že Čili dělá svému jménu čest, je i fakt, že na našem menu najdete chilli shot, panák vyrobený z chilli papriček

Do Čili můžete zajít na drink po práci nebo doplnit kalorie po cvičení, rádi Vám pomůžeme přichystat oslavu narozenin či jinou party nebo si u nás můžete dát rande. A jestli jste večer ještě single, věřte, že ráno už to platit nemusí. U nás se dá příjemně popovídat u stolečku, posedět na baru, který je centrem všeho dění, nebo jen tak příjemně postát a popovídat třeba s barmanem nebo sympatickou slečnou, která je mu k ruce a stará se spolu s ním, aby Vaše sklenice nebyla nikdy dlouho prázdná. Ideální kapacita baru je asi 40 hostů, ale nezřídka se stává, že během letních dnů je docela živo i na prostranství před barem.

Věříme, že pokud do Čili bárku zavítáte, budete se sem rádi vracet nejen za dobrými drinky, pohodovou atmosférou, ale i díky náhodným setkáním, ze kterých vznikají nová přátelství.