Čili bar Praha

Čili paprička

Oktoberfest v Čili


Od 19. září do 19. října se v Praze v Čili baru a v Restauraci na hřišti čepuje Paulaner – oficiální pivo Oktoberfestu. Přijďte ochutnat!

pro pivní nadšence, kteří nestihnou letošní Oktoberfest v Mnichově i pro všechny ostatní, kteří jsou zvědaví zda-li je české pivo opravdu nejlepší, budeme v Čili baru v době od 19. září do 19. října čepovat Oktoberfest Bier z Bavorského pivovaru Paulaner. Je to 13,7° bavorské pivo plzeňského typu, vyrobené spodním kvašením ječmene, obsahuje 6% alkoholu a vyznačuje se jantarovou průzračnou barvou. Na velké žíznivce čekají na baru tupláky, opatrnější mohou začít s třetinkou.

servírka roznáší pivo na Oktoberfestu

dny Oktoberfestu v Čili baru

Pivovar Paulaner vznikl v roce 1634 v klášteře řádu Nejmenších bratří na Neuhaseer Straße v Mnichově. Přesto je mezi tradičními Mnichovskými pivovary nejmladší. Řád i pivovar nesou jméno svého zakladatele sv. Františka z Pauly. Mniši vařili pivo především pro svou potřebu a směli jej prodávat pouze o svátcích. Recept na stout, který pivovar produkoval, vynalezl bratr Barnabáš a pivo se stalo záhy mezi Mnichovany velmi populární.